Minust

Minu nimi on Liisi.

Minu huvi toidu ja toidutegemise vastu algas pere loomisega ning alates 2009. aastast olen kirjutanud toidublogi. Naudin toidu valmistamist oma kasvuhoones kasvatatud tomatitest, peenramaalt nopitud ürtidest ja koduaias siblivate kanade munadest. Kolme lapse emana püüan pere toidulaual pakkuda tervislikku ja maitsvat kodutoitu, ehk siis on mulle tähtis toidu päritolu ja eelistan võimalikult palju kodumaist ning kohalikku toorainet.

Kokkamine ja fotograafia on minu suurimad kired ning aegamööda on hobist saanud töö, mida ma teen ülima rõõmuga. Tegutsen toidufotograafina, koostan retsepte ning pildistan tootefotosid.

Retsepte olen kirjutanud nii suurematele kui väiksematele ettevõtetele nagu Fazer Eesti AS, FreshGO, A. Vogel Loodustooted, AS Scanola Baltic jpt. Olen olnud portaali Iluguru.ee kuublogija (2016). Hetkel teen koostööd ettevõtetega Salvest AS ja Synnove Finden Eesti AS ning Bolt Food.

Minu retsepte on avaldatud näiteks ajakirjades Oma Maitse, Naisteleht, Aleht, Maale, D-kokaraamat. Lisaks olen olnud Maitsev Tartu hindamisžürii liige (2017).

Konkursidel olen edukalt osalenud Nami-Nami Isamaaliste tortide konkursil, kus kahel aastal olen võitnud esikoha soolaste tortide kategoorias (2019. a singi-ja peedikreemiga võileivatort ja 2017. a vürtsikilu ja munavõikreemiga võileivatort). 2011. a võitis minu tehtud mascarpone-maasikatort Parima Toidufoto tiitli.

Tehtud töödega saad tutvuda minu portfoolio lehel.

Minu igapäevatoimetustele saad kaasa elada läbi Instagrami ja Facebooki.

Kui Sul on soov saada isuäratavat toidufotot, ainulaadset retsepti oma tootele, tootefotosid või toidustilisti nõuandeid, siis kirjuta mulle liisi.laanemae@mail.ee.

Maitsvate ja inspireerivate kokkamisteni!

Foto: Kaare Sova