Minust

Minu nimi on Liisi, toidufotograaf ja toidublogija.

Minu huvi toidu ja toidutegemise vastu algas pere loomisega ning alates 2009. aastast olen kirjutanud toidublogi. Naudin toidu valmistamist oma kasvuhoones kasvatatud tomatitest, peenramaalt nopitud ürtidest ja koduaias siblivate kanade munadest. Kolme lapse emana püüan pere toidulaual pakkuda tervislikku ja maitsvat kodutoitu, ehk siis on mulle tähtis toidu päritolu ja eelistan võimalikult palju kodumaist ning kohalikku toorainet.

Kokkamine ja toidufotograafia on minu suurimad kired ning aegamööda on hobist saanud töö, mida ma teen ülima rõõmuga. Tegutsen toidufotograafina, koostan retsepte ning pildistan tootefotosid.

Oman pikaajalisi kogemusi toidufotode ja retseptide loomisel ettevõtetele ja brändidele nagu Salvest , Loodusvägi , Kreeta Maitsed , Bolt Food, Elsavie , Valio , Andri-Peedo.

Minu retsepte on avaldatud ajakirjades Oma Maitse, Naisteleht, Aleht, Maale, D-kokaraamat, Õhtuleht, Postimees. Lisaks olen kahel korral osalenud Maitsev Tartu kampaanias hindamisžürii liikmena (2017 ja 2022).

Konkursidel olen edukalt osalenud Nami-Nami Isamaaliste tortide konkursil, kus kahel aastal olen võitnud esikoha soolaste tortide kategoorias (2019. a singi-ja peedikreemiga võileivatort ja 2017. a vürtsikilu ja munavõikreemiga võileivatort). 2011. a võitis minu tehtud mascarpone-maasikatort Parima Toidufoto tiitli.

Tehtud töödega saad tutvuda minu portfoolio lehel.

Minu igapäevatoimetustele saad kaasa elada läbi Instagrami ja Facebooki.

Kui sul on vaja isuäratavat toidufotot, ainulaadset retsepti oma tootele, tootefotosid või toidustilisti nõuandeid, siis kirjuta mulle liisi.laanemae@mail.ee.

Maitsvate ja inspireerivate kokkamisteni!

toidufotograaf
Foto: Kaare Sova