Punasesõstratarretis

Meie üks lemmikmoose on punastest sõstradest tehtud tarretis. Kui muidu keedeti sõstardest ikka mahla, siis nüüd läheb enamus just selle tarretise tegemiseks.

Punasesõstratarretis. Foto: Liisi Laanemäe

Tarretise tegemine on ülimalt lihtne – vaja vaid marju ja suhkrut, isegi puhastama ei pea marju ja võib koos vartega potti visata. Tarretise jaoks sobivad eelkõige esimesed, mitte väga küpsed marjad, sest need sisaldavad rohkem vedelikku tarretavat ainet ehk pektiini. 

Keegi soovitas, et küpsetele marjadele võib lisada juurde ükskõik milliseid tooreid marju, aga ise ma seda katsetanud ei ole. 

Kuna olen teinud punasesõstratarretis juba mitu-mitu aastat, siis omast kogemustest võin öelda, et moosisuhkur tarretamiseks ei sobi, vaid tuleks kasutada tavaliselt lauasuhkrut, sest moosisuhkruga tarretis ei tarretu. Suhkru ja marjade vahekord ikka 1:1. Kui marjade kaalumine ununes, siis saab mõõta 1 liitri mahla kohta 1 kg suhkrut. 

Väga mõnusa tarretise saab ka mustsõstardest. Vaata retsepti siit.

Punasesõstratarretis

Servings 1 liiter moosi

Ingredients
  

  • 1 kg punaseid sõstraid
  • 1 kg suhkrut

Instructions
 

  • Pane marja vähese veega potti ja keeda madalal kuumusel 10 minutit. Kurn mahl matjadest välja. Kalla mahl uuesti potti, lisa suhkur ja keeda madalal tulel 10 minutit kuni suhkur on sulanud. Vala tarretis puhastesse purkidesse ja kaaneta koheselt. Säilita jahedas.
Punasesõstratarretis. Foto: Liisi Laanemäe


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating