Kardemonihõnguline ploomikrõbedik mandlikattega

Eile silmasin turulettidel mõnusaid pontsakaid ploome, mis kohe ka kotti rändasid. Osa sai kohe ära söödud, teisest osast tegin ploomikrõbedikku. Kuigi krõbedik on üsna loominguline roog, mille tarvis koostisained vaid kokku segada, siis viskasin pilgu ikka korraks blogisse, et vaadata milline retsept mul seal kirjas on. Selgus, et ei olnudki ühtegi retsepti, kuigi krõbedikku olen teinud ikka kordi ja kordi. Niisiis panen retsepti siia ikka kirja.
Katte osas on varieerimisvõimalusi palju, aga mulle meeldib kas mandlikate või martsipaniga kate. Seekord kasutasin odrajahu ja mandlijahu, ääretult mõnusa maitse annab kardemon. Ploomikrõbedik on parim leigene serveeritud vaniljejäätisega.

Kardemonihõnguline ploomikrõbedik mandlikattega

ca 1 kg ploome
2 spl fariinisuhkrut
100 g külma võid
100 g odrajahu
50 g mandlijahu
6 spl fariinisuhkrut
0,5 tl jahvatatud kardemoni
50 g mandlilaaste

Poolita ploomid, eemalda kivi ja lao lõikepool ülevalpool tihedalt üksteise kõrvale ahjuvormi (et rohkem ploome mahuks võid need laduda ka poolviltu). Näpi külm või koos kuivainetega (v.a. mandlilaastud) ühtlaseks puruks. Laota puru ploomide peale. Puista peale mandlilaastud. Küpseta 180-kraadises ahjus 30 minutit.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga